Jak powstają nakładki na sensomaty?
W galeriach handlowych oraz dużych marketach występuje zwiększone ryzyko kradzieży towaru. W celu jego zminimalizowania wykorzystuje się specjalne bramki, zwane sensomatami. Artykuły te poza uniemożliwianiem bezprawnego wynoszenia produktów bez sklepu często pełnią także funkcję reklamową. Sprzyja temu umieszczenie na ich obudowie odpowiednio dobranych nakładek. Zobacz koniecznie, jak się produkuje się wspomniane wyroby.
Czym są nakładki na sensomaty?
Nakładki na bramki antykradzieżowe powszechnie zalicza się do produktów wspierających sprzedaż (POS). Tego typu produkty zwykle umieszcza się w często odwiedzanych przez klientów miejscach. Dzięki temu znajdujący się na nich przekaz marketingowy trafia do szerokiej rzeszy odbiorców, finalnie przyczyniając się do wzrostu sprzedaży określonego towaru. Zlokalizowane przy wejściu do sklepu sensomaty świetnie spełniają funkcję szkieletu dla nośnika reklamy. Skutecznie eksponują one bowiem zawarte na owijkach treści informacyjne oraz promocyjne. Nakładki produkowane przez takie firmy, jak drukarnia offsetowa z Wrocławia Anex zwykle mają kształt łezki albo owalu. Dzięki relatywnie dużym rozmiarom oraz rzucającej się w oczy kolorystyce konsumenci mogą je bez problemu dostrzec nawet z dalszej odległości. Owijki zadrukowuje się odpowiednimi napisami, grafikami albo zdjęciami, które skutecznie przyciągają wzrok przechodzących obok osób.
Produkcja nakładek na sensomaty w praktyce
Do produkcji nakładek na bramki antykradzieżowe zazwyczaj wykorzystuje się graficzny karton z białym spodem, odznaczający się sztywnością oraz wytrzymałością. Przyjazna dla środowiska naturalnego tektura po wyeksploatowaniu nadaje się do recyklingu. Powierzchnię nakładek pokrywa się drukiem przy użyciu nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest LATEX. W tym przypadku stosuje się zadruk atramentem wytwarzanym na bazie wody. Powstaje on na specjalnej folii, przyklejonej później na kartonie. Taki wydruk nie wydziela żadnej woni. Dlatego znajduje on zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach. Nakładki na sensomaty wytwarza się również za pomocą technologii UV LED. Umożliwia ona uzyskanie najwyższej jakości obrazu. Dzięki utwardzeniu tuszu przez światło UV na tekturze wytwarza się powłoka z tworzywa sztucznego, która z czasem nie ulega blaknięciu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana