Zastosowanie tkanin filtracyjnych w suszarniach taśmowych
Suszarnie taśmowe wykorzystywane są do dehydratacji różnego rodzaju surowców i produktów. Aby działały sprawnie, muszą być w nich zamontowane odpowiednie tkaniny filtrujące. Dlaczego to ważne? Dowiedz się więcej.
Czym są suszarnie taśmowe?
Suszarnia taśmowa to specjalistyczne urządzenie, które służy do dehydratacji przy pomocy suchego i ciepłego powietrza. Takie powietrze w kontakcie z materiałem zapewnia ciepło potrzebne do odparowania wody w ramach zjawiska konwekcji, szybko usuwając wilgoć z suszonej warstwy. Tego rodzaju sprzęt znajdziemy w obiektach związanych przede wszystkim z branżą spożywczą, farmaceutyczną i chemiczną. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii temperatura w urządzeniu jest odpowiednio dostrojona i równomiernie rozprowadzona, dzięki czemu można zapobiec przesuszeniu produktów. Zazwyczaj suszarka składa się z dwóch modułów suszących – początkowego i końcowego. Ważnym elementem suszarni są tkaniny filtracyjne, które umożliwiają pozbycie się niepotrzebnego osadu i różnych zanieczyszczeń.
Rola tkanin filtracyjnych
Tkaniny filtracyjne, które wykorzystuje się w suszarniach, pozwalają pozbyć się różnych zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że materiały stosowane w takich urządzeniach muszą być oporne na hydrolizę i wysokie temperatury. Z tego względu tkaniny te najczęściej wykonane są z politereftalanu etylenu (PET) i polisulfidu fenylenu (PPS). Ważny jest także odpowiedni dobór przepuszczalności, dzięki któremu eliminuje się możliwość tworzenia pęcherzyków, a para wodna może wnikać w tkaninę. Co ciekawe, dostępne są także modele, które zabijają grzyby, wirusy i bakterie. Warto także wiedzieć, że parametry tkanin, które mają kontakt z żywnością, są regulowane prawnie.
Aby mieć pewność, że dostaniemy produkt najwyższej jakości, który spełnia wszystkie normy, warto skorzystać z usług sprawdzonych dostawców, takich jak firma SEFAR, producent siatek oraz tkanin technicznych. Co istotne, zastosowanie tkanin filtracyjnych najwyższej jakości pozytywnie wpływa na wydajność i żywotność suszarek. Odpowiedni rozmiar oczek w tkaninie umożliwia optymalne suszenie przy maksymalnej przepuszczalności powietrza i pary. Łatwy system montażu skraca z kolei przestoje, a ułatwiony schemat czyszczenia sprawia, że konserwacja urządzenia zajmuje mniej czasu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana