Czy warto inwestować w używane maszyny, wyposażając warsztat stolarski?
Wyposażenie warsztatu stolarskiego to wydatek, który może być liczony nawet w setkach tysięcy złotych. Nie wszystkich przedsiębiorców stać więc na nowe maszyny stolarskie. Na szczęście mogą oni skorzystać z szerokiej oferty dostępnych na rynku używanych pił do drewna, rębaków czy okleiniarek. Czy jednak ich zakup jest, aby na pewno opłacalny? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Skąd pochodzą używane maszyny stolarskie dostępne na polskim rynku?
Używane maszyny stolarskie, które dostępne są na polskim rynku, pochodzą zarówno z krajowych, jak i zagranicznych zakładów stolarskich działających na przykład w Niemczech, czy Holandii. Najczęściej takie firmy jak oferująca nowe i używane maszyny do drewna INTERPART zajmujące się ich skupowaniem i sprzedażą w pierwszej kolejności oceniają ich stan techniczny oraz wartość rynkową. Dzięki temu są one wysoko wyselekcjonowanym sprzętem, wśród którego nie ma miejsca na uszkodzone lub nie w pełni sprawne maszyny.
Używane maszyny stolarskie a ich stan techniczny
Podstawowym argumentem przeciwników wyposażania warsztatów stolarskich w używane maszyny do drewna, takie jak między innymi strugarki, rębaki czy okleiniarki jest ich stan techniczny. Warto jednak pamiętać, że tego typu sprzęt, zanim trafi ponownie do sprzedaży, jest najpierw dokładnie testowany. Nierzadko naprawiane są w nim także wszelkie uszkodzone elementy czy podzespoły, tak aby był on w pełni gotowy do użycia w warsztacie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków. Dodatkowo w przeważającej liczbie przypadków sprzedawcy używanych maszyn stolarskich oferują na nie także gwarancje.
Jakie są najważniejsze zalety wyposażenia warsztatu stolarskiego w używane maszyny?
Za opłacalnością inwestowania w używane maszyny stolarskie przemawia wiele zalet tego rozwiązania. Najważniejszą z nich jest możliwość wyposażenia warsztatu w markowy sprzęt, bazujący na nowoczesnych technologiach, przy niewielkich nakładach finansowych. Cena takich maszyn potrafi być bowiem niekiedy nawet o połowę niższa niż w przypadku nowych modeli. Dodatkowo warto pamiętać, że w wielu przypadkach tego typu inwestycja może być realizowana również w systemie ratalnym lub poprzez leasing. Jest to więc świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, zaczynających w branży związanej z obróbką drewna.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana