Oglądanie nieruchomości z pośrednikiem - jak to wygląda w praktyce?
Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Dlatego musi być dobrze przemyślana. Po wybraniu interesujących ofert sprzedaży działki, mieszkania, domu lub innego lokalu następuje etap oglądania ich na żywo. W tym celu wiele osób korzysta z usług biura pośredniczącego w handlu nieruchomościami. Czego można się spodziewać po wizycie na miejscu? Zobacz, na czym polega rola pośrednika w czasie oglądania działki lub domu.
Jak wygląda oglądanie nieruchomości z pośrednikiem?
Po nawiązaniu kontaktu z biurem pośredniczącym w handlu nieruchomościami, np. Sempre Nieruchomości w Łodzi, klient będący potencjalnym nabywcą określa swoje preferencje. Następnie wybiera interesujące go oferty z propozycji przekazanych przez pośrednika. Pracownicy biur ustalają z klientami daty oglądania nieruchomości. Czasami jednego dnia można umówić się na obejrzenie kilku z nich. Podczas oprowadzania po domu lub działce pośrednik przekazuje klientom wszystkie ważne informacje. Następnie pozostawia dom do dyspozycji oglądających, aby mogli we własnym zakresie przyjrzeć się mu szczegółowo.
Czy w oglądaniu uczestniczy właściciel nieruchomości?
Dom na sprzedaż zazwyczaj pokazuje pośrednik zajmujący się daną ofertą. Często spotykaną praktyką jest to, że podczas oglądania obiektu nie znajdują się w nim właściciele. Dzieje się tak ze względów organizacyjnych, a także dla większej wygody klientów i sprzedających. W takich okolicznościach potencjalni nabywcy mogą dokładnie obejrzeć całą nieruchomość, nie naruszając prywatności osób mieszkających w domu.
Czy trzeba podpisać umowę przed obejrzeniem lokalu?
Niektórzy pośrednicy wymagają podpisania umowy przez klientów oglądających nieruchomość jeszcze przed rozpoczęciem prezentacji. Jest to błędna praktyka. Pośrednicy podpisują umowę z osobami sprzedającymi nieruchomość, ponieważ biuro jest stroną reprezentującą interes właścicieli. Nie ma żadnych podstaw do tego, by konieczne było podpisanie jakiejkolwiek umowy przed zawarciem transakcji.
Osoby zajmujące się pośrednictwem w handlu nieruchomościami usprawniają proces oglądania i zakupu. Do ich zadań należy zebranie i udostępnienie wszystkich istotnych informacji dotyczących danej działki lub domu oraz dokładne pokazanie całej nieruchomości.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana